Po co w ogóle potrzebna jest metropolia w organizacji transportu? Czy korzystamy z dobrych praktyk z innych metropolii? Komu najbardziej zależy na transporcie metropolitalnym? Warszawie czy innym gminom metropolii? Na te pytania staraliśmy się odpowiedzieć wspólnie z naszymi gośćmi – studentami pierwszego roku studiów magisterskich gospodarki przestrzennej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW.
W ramach przedmiotu „Instytucjonalizacja obszarów metropolii” studenci poznają podstawy teoretyczne funkcjonowania metropolii oraz potencjalne rozwiązania, służące poradzeniu sobie z wyzwaniami związanymi między innymi z organizacją usług publicznych na terenie metropolii.
Studenci spotkali się z przedstawicielami Zarządu Transportu Miejskiego – Michałem Piwowarskim, starszym specjalistą ds. transportu publicznego, który zaprezentował skalę działalności WTP oraz omówił główne założenia metropolii, a także z Pawłem Mudantem, kierownikiem Działu Organizacji Przewozów oraz Tomaszem Daszkiewiczem, głównym specjalistą ds. transportu publicznego.
Studenci zadawali wiele pytań dotyczących metropolii oraz organizacji i kosztów utrzymania transportu publicznego w Warszawie.
Opublikowano 8 stycznia 2025
Ostatnia aktualizacja 8 stycznia 2025