8 maja rozpoczęliśmy kampanię informacyjną, w jaki sposób rozpoznać fałszywe kartonikowe bilety dobowe. Na plakatach – wyeksponowanych w taborze i na stacjach metra – podpowiadamy na co zwracać uwagę, aby nie stać się ofiarą oszustów.
Na początku kwietnia br. informowaliśmy o fałszywych kartonikowych biletach dobowych sprzedawanych w niektórych stołecznych punktach sprzedaży biletów. W wyniku podjętych przez ZTM i organy ścigania działań, w ciągu ostatnich tygodni fałszywe bilety pojawiają się sporadycznie.
Celem akcji informacyjnej jest przypomnienie pasażerom warszawskiej komunikacji miejskiej o problemie oraz zachęcenie ich do zwracania uwagi na szczegóły kupowanych biletów, aby nie stać się ofiarą oszustów.
Przypominamy! Fałszywe bilety różnią się od oryginalnych przede wszystkim numerem seryjnym oraz hologramem. 11-cyfrowy numer seryjny na bilecie oryginalnym jest wykonany metodą kropkowaną, a na fałszywym linią ciągłą. W napisie „ZTM Warszawa”, umieszczonym na hologramie biletu oryginalnego – w przeciwieństwie do fałszywego – nie zostały zastosowane czarne kontury liter.
Kupując kartonikowe bilety dobowe najlepiej wymagać od sprzedawcy paragonu potwierdzającego zakup oraz zachować go do końca ważności biletu. W przypadku wątpliwości dotyczących kupionych biletów dobowych, zapraszamy do Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Pracownicy sprawdzą, czy bilety są oryginalne.
Kampania informacyjna potrwa do 23 maja br.
Opublikowano 9 maja 2014
Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2019