Zbliża się koniec roku, dlatego już teraz warto zadbać o najstarszych członków rodziny – dziadka, babcię lub rodziców. ZTM ma dla nich specjalną ofertę – Bilet Seniora, który kosztuje tylko 40 złotych i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów przez cały rok.
Można go kupić we wszystkich punktach sprzedaży biletów i automatach biletowych a przy zakupie nie trzeba okazywać żadnych dokumentów tożsamości, potwierdzającego wiek.
Na podstawie Biletu Seniora, kodowanego na spersonalizowanej WKM, może podróżować pasażer, który ukończył 65 lat. Imienny bilet jest ważny w 1. i 2. strefie biletowej i uprawnia do korzystania z wszystkich linii ZTM – autobusowych, tramwajowych, metra oraz szybkiej kolei miejskiej. Posiadacz Biletu Seniora może podróżować również w strefie obowiązywania Wspólnego Biletu – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz liniami lokalnymi oznaczonymi literą L.
Osoby, które nie mają jeszcze spersonalizowanej karty miejskiej mogą złożyć wnioski o jej wydanie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM oraz przez Internet.
Kupiony bilet powinien zostać aktywowany bezzwłocznie po wejściu do pojazdu, a w przypadku metra w bramce przed wejściem na peron lub w kasowniku przy windzie. Podczas kontroli trzeba mieć przy sobie dokument potwierdzający wiek.
Bilet zachowuje ważność przez 365 dni od dnia aktywacji (do godziny 23.59 ostatniego dnia ważności). W przypadku zakupu biletu za pośrednictwem Internetu, należy go wgrać na Warszawską Kartę Miejską w specjalnych urządzeniach znajdujących się na stacjach metra lub w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM a następnie aktywować w bramce lub kasowniku.
Zgodnie z regulaminem ZTM osoby, które ukończyły 70. lat mogą podróżować bezpłatnie, jedynie na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek.
O możliwości zakupu Biletu Seniora informują spoty emitowane na antenie TVP Warszawa od 23 listopada do 7 grudnia.
Opublikowano 22 listopada 2011
Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2019