WKM – Wszyscy Kartę Mają (prawie) – ZTM Warszawa

WKM – Wszyscy Kartę Mają (prawie)

Zdecydowana większość pasażerów, korzystających z imiennych biletów długookresowych, wyrobiła spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską przed 1 lipca. ZTM od czerwca 2008 roku wydał łącznie ponad 745 tys. spersonalizowanych nośników. Nieliczni „zapominalscy”, którzy nie zdążyli  zdobyć osobistej WKM (a mieli na to dwa lata!) ponoszą konsekwencje tego zaniechania.

Zgodnie z uchwałą Rady m.st. Warszawy, imienne bilety długookresowe od 1 lipca 2010 roku są ważne wyłącznie na spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej. Obecnie, imienne kontrakty 30- lub 90-dniowe oraz bilety seniora, na „starych” – podpisywanych odręcznie przez właściciela – kartach podczas kontroli w środkach komunikacji miejskiej nie są honorowane.

W ciągu pierwszych pięciu dni lipca kontrolerzy ZTM wystawili posiadaczom starych WKM, na których aktywne były imienne bilety, 81 wezwań do wniesienia opłaty dodatkowej. Ponadto, dwie osoby podróżujące z nieważnymi kartami, podczas kontroli porzuciły je i uciekły. W tym okresie wystawiono ponad 3,3 tys. wezwań do zapłaty, co oznacza, że osoby ukarane za brak spersonalizowanego nośnika stanowiły zaledwie 2,4 proc.

Przypominamy, że nadal można wyrobić spersonalizowaną WKM i bezpłatnie przekodować na nią bilet imienny ze starej karty. Przeniesienie kontraktu możliwe jest w dwóch Punktach Obsługi Pasażerów ZTM – przy stacji Metro Centrum (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 20.00, a w sobotę 10.00 – 17.00) oraz przy ul. Senatorskiej 37 (poniedziałek – piątek, 7.00-17.00). Przekodować bilet powinni pasażerowie, posiadający niespersonalizowane karty z biletami imiennymi, których termin ważności upływa po 30 czerwca.

Dokonanie wymiany nośnika po wystawionym wezwaniu do zapłaty nie spowoduje anulowania wezwania.

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2019

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.