-
SKM-ka nadal na torach metropolii warszawskiej
Szybka Kolej Miejska będzie woziła pasażerów na terenie stolicy i metropolii przez następne 15 lat – tak wynika z podpisanej dziś umowy między miastem a SKM na świadczenie usług przewozowych w latach 2025-2039. Dla wielu mieszkańców takich miast i gmin jak Pruszków, Piaseczno, Otwock czy Legionowo podmiejska kolej to podstawowy środek transportu do pracy czy szkoły.
-
Zajezdnia tramwajowa na Annopolu prawie gotowa
Trwa rozruch największej i najnowocześniejszej zajezdni tramwajowej w Polsce. Ekologiczny obiekt na Annopolu, który docelowo pomieści 152 tramwaje, jest ważnym elementem rozwoju warszawskiej sieci komunikacji szynowej. Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych.
-
Warszawski system biletowy – nowoczesne podróżowanie po Warszawie
Rozpoczynamy kolejny etap wyboru wykonawcy Warszawskiego Systemu Biletowego. Po zakończonym dialogu z zainteresowanymi firmami, które spełniły warunki udziału w postępowaniu, przygotowaliśmy szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z projektem umowy. 9 grudnia, przygotowana dokumentacja wraz z zaproszeniem do składania ofert zostały opublikowane na platformie zamówieniowej. Podpisanie umowy z Wykonawcą planowe jest na drugi kwartał 2025 roku.
-
Jeże mają gdzie spać – kopczyki na parkingach P+R
Pomagamy tym pożytecznym zwierzętom przetrwać zimę. Na kilku parkingach P+R powstały kopczyki dla ochrony przed zimnem. Jeże to jedne z tych zwierząt, które zimą zapadają w stan hibernacji. W miastach czasami brakuje miejsc, gdzie naturalnie mogłyby się schronić, dlatego bardzo przydatne są kopczyki z liści. Razem z firmą, dbającą o zieleń na naszych parkingach P+R, […]
-
Warszawiacy lubią komunikację miejską
Mieszkańcy bardzo dobrze oceniają Warszawski Transport Publiczny – wynika w z najnowszego Barometru Warszawskiego, czyli badania potrzeb, postaw i opinii na temat jakości funkcjonowania stolicy. Komunikacja miejska jest najlepszym sposobem podróżowania po mieście – respondenci najbardziej zadowoleni są z jakości taboru, bezpieczeństwa i liczby przystanków.
-
Ponad 2 miliardy zł z Unii na Warszawski Transport Publiczny
Dokładnie 2 mld i 25 milionów zł otrzyma Warszawa z unijnych środków na rozwój transportu publicznego. Z pieniędzy tych dokończone zostaną m.in. budowa ostatniego odcinka II linii metra i budowa trasy tramwajowej do Wilanowa.
-
Jaki transport w Metropolii Warszawskiej?
Transport w Metropolii Warszawskiej był tematem konferencji, która odbyła się 2 grudnia. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządów, Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie oraz przedstawiciele transportowych związków powiatowo-gminnych.
-
Warszawa – stolica zrównoważonego transportu
Warszawa – jak wiele innych polskich i europejskich miast staje przed wieloma wyzwaniami związanymi z transportem miejskim. Zwiększająca się liczba mieszkańców oraz intensywna urbanizacja wymagają wdrożenia zrównoważonego podejścia do mobilności. Zrównoważony transport to koncepcja, która kładzie nacisk na redukcję negatywnego wpływu transportu na środowisko, a jednocześnie zwiększa jakość życia mieszkańców. W Warszawie w ostatnich latach podjęto szereg inicjatyw, mających na celu rozwój zrównoważonego transportu. Warto o tym przypomnieć szczególnie dziś – w Światowym Dniu Zrównoważonego Transportu.
-
Debata o przyszłości transportu publicznego
Jak będzie wyglądał transport w Warszawie i na Mazowszu? – na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy debaty, którą zorganizowała redakcja „Wyborczej”. Udział w niej wzięli urzędnicy odpowiedzialni za organizację transportu publicznego w Warszawie i na Mazowszu. Zarząd Transportu Miejskiego reprezentowała dyrektor Katarzyna Strzegowska
-
Budżet obywatelski w nowej odsłonie
Nowa edycja budżetu obywatelskiego rusza już 7 stycznia, a projekty będzie można zgłaszać do 21 stycznia. Od wtorku, 3 grudnia, urzędnicy będą prowadzić spotkania informacyjne o nowych zasadach budżetu obywatelskiego, który od tej pory będzie jeszcze bardziej nastawiony na działania lokalne. Przypominamy, że z budżetu obywatelskiego realizowane są m.in. „zielone przystanki”.