Najbardziej innowacyjne połączenie – ZTM Warszawa

Najbardziej innowacyjne połączenie

Miejska Karta Płatnicza – wydana przez bank Citi Handlowy we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego – zdobyła tytuł najbardziej innowacyjnej polskiej karty 2010 roku. Prestiżową nagrodę przyznało jury konkursu towarzyszącego Konferencji Central European Electronic Card – jednego z najważniejszych europejskich spotkań przedstawicieli branży kart płatniczych.

Połączenie funkcjonalności karty bankowej oraz Warszawskiej Karty Miejskiej zostało uznane za najbardziej nowatorskie rozwiązanie w 2010 roku. Warszawa jest pionierem w Polsce i Europie. Podobne rozwiązanie funkcjonuje jedynie w Singapurze.

Mieszkańcy Warszawy mogą kodować okresowe bilety komunikacji miejskiej na Miejskiej Karcie Płatniczej Citibank od 4 października. Tym samym stała się ona kolejnym dostępnym dla pasażerów, a zarazem klientów banku, nośnikiem biletów. Spersonalizowanym – ponieważ umieszczone są na niej: imię, nazwisko i zdjęcie właściciela. Dotychczas taką rolę spełniały: wydawana przez ZTM Warszawska Karta Miejska, a także Elektroniczna Legitymacja Studencka oraz – na razie w jednym gimnazjum – Elektroniczna Legitymacja Uczniowska.

Wygodę i oszczędność zyskują pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy są jednocześnie klientami banku. Jedną kartą można płacić za zakupy, dokonywać wypłat z bankomatu, a także legitymować się zakodowanym na niej biletem podczas przejazdów miejskimi środkami transportu czy otwierać bramki metra. Co więcej, w automatach biletowych jednego z dwóch operatorów tych urządzeń w Warszawie – firmy ASEC, podczas jednej operacji Miejską Kartą Płatniczą można opłacić bilet i zakodować go na nośniku. Docelowo takie rozwiązanie ma być dostępne we wszystkich biletomatach.

Miejska Karta Płatnicza umożliwia także uzyskanie zniżki na imienne długookresowe bilety komunikacji miejskiej. Rabaty realizowane są przez bank, w formie zwrotu określonej części wartości zakupionego biletu na rachunek konta lub karty kredytowej klienta.

Dzięki współpracy banku Citi Handlowy i ZTM zwiększyła się dostępność punktów, w których mieszkańcy Warszawy mogą zdobyć spersonalizowany nośnik biletów. Oprócz Punktów Obsługi Pasażerów ZTM jest to obecnie możliwe także w 26 oddziałach banku. Wyrobienie Miejskiej Karty Płatniczej w placówce banku Citi Handlowy jest równie szybkie, jak w POP-ie ZTM. Trwa do 20 minut. Klienci otrzymują plastikowy nośnik „od ręki”. Ponieważ karta jest spersonalizowana, zdjęcie, które jest na niej umieszczane, pracownik banku może wykonać pasażerowi na miejscu.

Posiadacz Miejskiej Karty Debetowej może kupić bilet 30- lub 90-dniowy z rabatem 10 proc. Warunkiem jest comiesięczna wpłata na konto min. 1500 zł. Z 10 proc. zniżki na przejazdy komunikacją miejską skorzystać mogą także posiadacze Miejskiej Karty Kredytowej Citibank. Wystarczy tylko, że co najmniej raz w miesiącu dokonają nią transakcji. Dla pasażerów, którzy aktywnie będą korzystać zarówno z karty debetowej, jak i kredytowej, zniżka rośnie aż do 20 proc.

Konferencja Central European Electronic Card (CEEC) to jedno z najważniejszych corocznych spotkań szeroko rozumianej branży „kartowej” z Polski i Europy Centralnej. Jej III edycja odbywa się w dniach 1-2 grudnia w Warszawie. W jury konkursu na najbardziej innowacyjną kartę 2010 roku zasiedli eksperci i przedstawiciele największych organizacji i firm związanych z obsługą elektronicznych płatności.

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2019

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.