Udany sezon 2009 – ZTM Warszawa

Udany sezon 2009

Kolejna edycja Warszawskich Linii Turystycznych startuje 1 maja. Po Wiśle znów będą pływały statki a po Starym Mieście jeździły konne omnibusy. Sezon potrwa do 12 września. Atrakcyjna oferta ZTM z pewnością zachęci do skorzystania z linii, a tegoroczny sezon powinien być równie udany, jak poprzedni. W ubiegłym roku Warszawskimi Liniami Turystycznymi podróżowało łącznie 60 tys. osób.

Poprzedni sezon letnich linii turystycznych należał do bardzo udanych. Z przejażdżek konnymi omnibusami, rejsów tramwaju wodnego po Wiśle i wycieczek statkiem nad Zalew Zegrzyński skorzystało prawie 30 tysięcy osób. Ogromnym powodzeniem cieszyły się także promy.

Atrakcją okazały się zwłaszcza weekendowe wycieczki do Serocka. Bilety na sobotnie i niedzielne rejsy „Generała Kutrzeby” rozchodziły się błyskawicznie a ZTM, ze względu na zainteresowanie pasażerów, uruchomił dodatkowe piątkowe kursy statkiem „Zefir”. Wyprawy do Serocka były doskonała okazją – nie tylko do podziwiania mazowieckich pejzaży i fotografowania ciekawych obiektów, np. śluzy na Kanale Żerańskim, ale również tanecznych zabaw przy muzyce i wypoczynku na plaży, podczas postoju w Serocku. W rejsach na Zalew Zegrzyński w poprzednim sezonie wzięło udział ponad 2 tysiące osób.

Ponad 21 tysięcy pasażerów przewiózł natomiast tramwaj „Wars”, pływający po Wiśle pomiędzy Podzamczem, mostem Poniatowskiego, Cyplem Czerniakowskim i Cytadelą. Największym zainteresowaniem cieszyły się rejsy weekendowe, podczas których pasażerowie mogli posłuchać koncertów (w ramach festiwalu „Sztuka nad Wisłą”) oraz opowieści przewodnika-varsavianisty o historii i architekturze stolicy. Tramwaj wodny był także areną pleneru – Photo Day 3.0, który przyciągnął prawie stu miłośników fotografowania. Największym zainteresowaniem cieszyły się rejsy w weekendy, w których wzięła udział połowa (47 proc.) wszystkich pasażerów wodnego tramwaju .

Dużą atrakcją i komunikacyjnym udogodnieniem okazały się również bezpłatne promy, łączące brzegi Wisły na wysokości Podzamcza, Cypla Czerniakowskiego i Łomianek. Z przepraw masowo korzystali rowerzyści. Właśnie z myślą o nich na każdym z promów zamontowane zostały stojaki na rowery. Ogółem z przepraw między brzegami Wisły skorzystało ok. 30 tys. osób.

Na wycieczki konnymi omnibusami po Starówce wybrało się prawie 7 tysięcy turystów i warszawiaków. Z przejażdżek najczęściej korzystały całe rodziny.

Oprócz atrakcji przygotowanych w ramach Warszawskich Linii Turystycznych, pasażerowie chętnie jeździli linią tramwajową „T”, obsługiwaną zabytkowymi wagonami z okresu przedwojennego oraz z przełomu lat 40. i 50. ubiegłego wieku oraz korzystali z autobusowej linii 100, której trasa przebiegała w pobliżu zabytków, muzeów, pomników i innych ciekawych miejsc w Warszawie.

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2019

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.