Konkurs na „europejską” kartę rozstrzygnięty – ZTM Warszawa

Konkurs na „europejską” kartę rozstrzygnięty

 

ZTM przed wakacjami ogłosił konkurs dla uczniów i studentów na zaprojektowanie oryginalnej Warszawskiej Karty Miejskiej kojarzącej się z miastem i członkostwem Polski w Unii Europejskiej. 7 września poznaliśmy jego laureatów.

Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria określone w regulaminie konkursu jury nie przyznało nagrody głównej. Autorom najlepszych prac przyznano 5 wyróżnień.

Wyróżnienia I stopnia otrzymali Łukasz Rowicki i Piotr Strojnowski;

II stopnia – Natalia Berdek, Mateusz Walkowicz i Jan Szewczuk.

Przypomnijmy kilka faktów

1 lipca 2011 r. Polska objęła przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Prezydencja, trwająca pół roku, to ogromne wyzwanie, ale także doskonała okazja do promocji Polski i Warszawy.

Z kolei Zarząd Transportu Miejskiego, prawie od 20 lat, zapewnia sprawne funkcjonowanie komunikacji miejskiej w aglomeracji warszawskiej. Jest poszukiwanym i docenianym partnerem w Europie. Między innymi dlatego – na  podstawie porozumienia o współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych – ZTM znalazł się w elitarnym „Klubie Przyjaciół Prezydencji”.

Pasażerowie korzystający z komunikacji mogą wyrobić specjalną Warszawską Kartę Miejską, przygotowaną przez ZTM z okazji prezydencji.  

Prezydencja to okres, w którym każde państwo członkowskie UE przewodniczy Radzie Unii Europejskiej. Reprezentuje Radę na arenie międzynarodowej. Prezydencja trwa pół roku i jest pełniona rotacyjnie przez wszystkich członków UE. Polska przejmie prezydencję po Węgrzech (1 lipca 2011), a przekaże ją Danii (1 stycznia 2012).

Po raz pierwszy Polska uzyskała realny wpływ na decyzje podejmowane w Unii Europejskiej. Przez pół roku polscy ministrowie kierują pracami unijnych rad ministrów (nie dotyczy to resortu obrony, który funkcjonuje głównie w strukturach NATO i resortu skarbu, ponieważ w Unii nie ma zbyt wielu jego odpowiedników).

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2019

MobileMS
APACHE LICENSE, VERSION 2.