Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

ostatnie zmiany

 
SKM 
, R8 

Przedłużenie honorowania biletów KM na odcinku WARSZAWA - PIASECZNO

od 11.12.2016 (niedziela)

UWAGA! Postanowienia taryfowe przedstawione w treści komunikatu obowiązują do dnia 30.06.2017 roku. Po tej dacie przywrócone zostaną standardowe zasady wzajemnego honorowania biletów na podstawie porozumienia "Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD". Po 1.07.2017 roku w dalszym ciągu obowiązuje nadzwyczajne honorowanie biletów ZTM-KM w związku z modernizacją ul. Marynarskiej.

W związku z trwającą modernizacją linii kolejowej na odcinku Warszawa Okęcie – Czachówek Południowy oraz pracami nad przebudową ul. Marynarskiej i linii tramwajowej na Służewiec przedłużone do odwołania zostaje honorowanie biletów KM w szeregu środków transportu ZTM na odcinku Warszawa – Piaseczno. Równocześnie, we wszystkich pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Jeziorki honorowane będą wszystkie rodzaje biletów z oferty ZTM.

W okresach przerw pomiędzy rozkładowymi pociągami KM rekomendujemy:

 • dla pasażerów jadących z centrum Warszawy w kierunku Piaseczna: przejazd metrem M1 do stacji Wilanowska i dalej autobusami 709, 727.
 • dla pasażerów jadących ze stacji na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec w kierunku Piaseczna: przejazd pociągami SKM S2, S3 i KM RL do przystanku Warszawa Służewiec, skąd autobusami 189, 401, 402, 504 do ul. Puławskiej i dalej liniami 709 i 727.
 • dla pasażerów podróżujących do stacji Warszawa Okęcie od strony centrum Warszawy: dojazd pociągami SKM S2, S3 i KM RL do stacji Warszawa Lotnisko Chopina i przejazd autobusami 148 i 331, a od strony Piaseczna – dojazd autobusami 709 i 727 do przystanku Poleczki i dalej autobusami 148 i 331.
 • dla pasażerów podróżujących w rejon stacji Warszawa Jeziorki: dojazd liniami 209
  (do tymczasowej pętli PKP Jeziorki) ze stacji Metro Stokłosy i 737 (do przystanku Zgorzała) z Ursynowa Płd., a do stacji Warszawa Dawidy – dojazd autobusem 715 ze stacji Metro Wilanowska albo Al. Krakowskiej lub 737 z Ursynowa Płd. (przy stacji Metro Stokłosy).

 

Bilety KM (sieciowe oraz ważne na przejazd do odpowiednich stacji na modernizowanym odcinku linii kolejowej lub przez ten odcinek) są honorowane:

 • w pociągach SKM S2 i S3 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Śródmieście / Warszawa Centralna - Warszawa Lotnisko Chopina;
 • na linii metra M1 na odcinku Centrum – Stokłosy;
 • w uruchamianych przez ZTM autobusach na wskazanych odcinkach:
  709, 727 (Metro Wilanowska – PKP Piaseczno), 189, 401, 402 (PKP Służewiec – Metro Służew), 148, 331 (Lotnisko Chopina - Poleczki), 504 (Novotel – Poleczki), 209 (Metro Stokłosy – PKP Jeziorki), 165 (cała trasa), 737 (Ursynów Płd. - Zgorzała),
  739 (Metro Wilanowska – Mysiadło), 715 (cała trasa);
 • w tramwajach linii 7, 9, 15 na odcinku PKP Rakowiec – P+R Al. Krakowska.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, na odpowiednie strefy) ważne są w pociągach KM (linie R8 i RL) na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Centralna / Śródmieście - Warszawa Służewiec – Warszawa Jeziorki / Warszawa Lotnisko Chopina.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 15.12. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety ZTM na I strefę ważne są w autobusach linii 737 dla pasażerów podróżujących pomiędzy I strefą a przystankami na odcinku Dawidy – Zgorzała.

Zobacz schemat

opublikowano 9 grudnia 2016r.
ostatnia aktualizacja 20 września 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

10 lat Warszawskich Linii Turystycznych

10 lat Warszawskich Linii Turystycznych

Świętujemy w tym roku 10-lecie Warszawskich Linii Turystycznych, organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Przez ten czas na pokłady jednostek pływających pod szyldem WLT wsiadło ponad milion pasażerów, a same Warszawskie Linie Turystyczne stały się ważną częścią letniej oferty stolicy. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską