Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

ostatnie zmiany

 
SKM 
, R8 

Przedłużenie honorowania biletów KM na odcinku WARSZAWA - PIASECZNO

od 11.12.2016 (niedziela)

UWAGA! Postanowienia taryfowe przedstawione w treści komunikatu obowiązują do dnia 30.06.2017 roku. Po tej dacie przywrócone zostaną standardowe zasady wzajemnego honorowania biletów na podstawie porozumienia "Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD". Po 1.07.2017 roku w dalszym ciągu obowiązuje nadzwyczajne honorowanie biletów ZTM-KM w związku z modernizacją ul. Marynarskiej.

W związku z trwającą modernizacją linii kolejowej na odcinku Warszawa Okęcie – Czachówek Południowy oraz pracami nad przebudową ul. Marynarskiej i linii tramwajowej na Służewiec przedłużone do odwołania zostaje honorowanie biletów KM w szeregu środków transportu ZTM na odcinku Warszawa – Piaseczno. Równocześnie, we wszystkich pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Jeziorki honorowane będą wszystkie rodzaje biletów z oferty ZTM.

W okresach przerw pomiędzy rozkładowymi pociągami KM rekomendujemy:

 • dla pasażerów jadących z centrum Warszawy w kierunku Piaseczna: przejazd metrem M1 do stacji Wilanowska i dalej autobusami 709, 727.
 • dla pasażerów jadących ze stacji na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec w kierunku Piaseczna: przejazd pociągami SKM S2, S3 i KM RL do przystanku Warszawa Służewiec, skąd autobusami 189, 401, 402, 504 do ul. Puławskiej i dalej liniami 709 i 727.
 • dla pasażerów podróżujących do stacji Warszawa Okęcie od strony centrum Warszawy: dojazd pociągami SKM S2, S3 i KM RL do stacji Warszawa Lotnisko Chopina i przejazd autobusami 148 i 331, a od strony Piaseczna – dojazd autobusami 709 i 727 do przystanku Poleczki i dalej autobusami 148 i 331.
 • dla pasażerów podróżujących w rejon stacji Warszawa Jeziorki: dojazd liniami 209
  (do tymczasowej pętli PKP Jeziorki) ze stacji Metro Stokłosy i 737 (do przystanku Zgorzała) z Ursynowa Płd., a do stacji Warszawa Dawidy – dojazd autobusem 715 ze stacji Metro Wilanowska albo Al. Krakowskiej lub 737 z Ursynowa Płd. (przy stacji Metro Stokłosy).

 

Bilety KM (sieciowe oraz ważne na przejazd do odpowiednich stacji na modernizowanym odcinku linii kolejowej lub przez ten odcinek) są honorowane:

 • w pociągach SKM S2 i S3 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Śródmieście / Warszawa Centralna - Warszawa Lotnisko Chopina;
 • na linii metra M1 na odcinku Centrum – Stokłosy;
 • w uruchamianych przez ZTM autobusach na wskazanych odcinkach:
  709, 727 (Metro Wilanowska – PKP Piaseczno), 189, 401, 402 (PKP Służewiec – Metro Służew), 148, 331 (Lotnisko Chopina - Poleczki), 504 (Novotel – Poleczki), 209 (Metro Stokłosy – PKP Jeziorki), 165 (cała trasa), 737 (Ursynów Płd. - Zgorzała),
  739 (Metro Wilanowska – Mysiadło), 715 (cała trasa);
 • w tramwajach linii 7, 9, 15 na odcinku PKP Rakowiec – P+R Al. Krakowska.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, na odpowiednie strefy) ważne są w pociągach KM (linie R8 i RL) na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Centralna / Śródmieście - Warszawa Służewiec – Warszawa Jeziorki / Warszawa Lotnisko Chopina.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 15.12. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety ZTM na I strefę ważne są w autobusach linii 737 dla pasażerów podróżujących pomiędzy I strefą a przystankami na odcinku Dawidy – Zgorzała.

Zobacz schemat

opublikowano 9 grudnia 2016r.
ostatnia aktualizacja 20 września 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bilety dostępne niemal wszędzie

Bilety dostępne niemal wszędzie

Obecnie kupić bilety kartonikowe lub doładować Warszawską Kartą Miejską można niemal na każdym kroku. Na stołecznych ulicach stoi coraz więcej automatów biletowych, w bardzo wielu pojazdach komunikacji miejskiej można spotkać biletomaty mobilne, a tradycjonaliści w dalszym ciągu mogą wybrać się do saloniku prasowego lub jednego z Punktów Obsługi Pasażerów. Najnowszy numer iZTM poświęcamy sieci sprzedaży biletów.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską