Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Warszawa jest EkoKreatywna

Warszawa jest EkoKreatywna

Gry miejskie, warsztaty, kawiarenki, pokaz zabytkowych pojazdów, zaproszenia na rejs do Serocka – to wszystko i wiele innych rzeczy będzie się działo w weekend 15-16 września w zajezdni autobusowej przy ul. Włościańskiej 52. Zapraszamy w sobotę i niedzielę od godziny 11.00.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to doskonała okazja, by porozmawiać o ekologii oraz zastanowić się, jakie miejsce w dbaniu o środowisko może i powinna zajmować komunikacja miejska. Pomagają w tym wydarzenia takie jak EkoKreatywna Warszawa, które już w najbliższy weekend odbędzie się w budynkach zajezdni MZA przy ul. Włościańskiej 52. Program jest niezwykle bogaty.

W ramach forum City Mobility przedstawione zostaną plany „eko-zajezdni” – należącej do MZA zajezdni Redutowa oraz powstającej zajezdni Tramwajów Warszawskich Annopol, uczestnicy dowiedzą się jak ekologiczny i zintegrowany transport publiczny wpływa na podwyższenie poziomu życia mieszkańców aglomeracji warszawskiej, a także na czym polega budowa zielonych torowisk tramwajowych.

Wszyscy ekokreatywni będą mogli w sobotę i niedzielę wziąć udział w warsztatach naukowych. Chętni dowiedzą się, dlaczego warto jeździć komunikacją miejską, a nawet poznają naturalne detergenty.

Jednym z ważnych wyzwań, z jakimi trzeba się dzisiaj zmierzyć jest ochrona pszczół, bez których trudno wyobrazić sobie przyrodę w pełnym rozkwicie. Te pożyteczne owady są tymczasem narażone na wiele zanieczyszczeń, zwłaszcza w mieście. Dlatego podczas wydarzenia EkoKreatywna Warszawa zaplanowano warsztaty „Schronienia dla miejskich pszczół” oraz grę terenową „Poznajcie świat pszczół”, która toczyć się będzie w niedzielę na terenie Zajezdni Autobusowej MZA, przy ul. Włościańskiej 52.

W sobotę na stoisku Zarządu Transportu Miejskiego rozpocznie się z kolei gra miejska „Przesiadaj się i jedź”. W sobotę uczestnicy nie tylko będą mogli zarejestrować się do gry, ale również otrzymają pierwsze zadania do realizacji w terenie. Gra prowadzona będzie przez cały Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W kawiarenkach zieleni będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, obejrzeć pokazy florystyczne oraz dowiedzieć się, jak w warunkach domowych założyć miniszklarnię ziołową i warzywną. Warto wybrać się z dziećmi, dla których zaplanowane zostały warsztaty artystyczne „Malowane talerze”, „Papierowe kapelusze” czy „Bezcukrowe smakołyki”.

Z okazji Dni Transportu Publicznego przedłużamy kursowanie Warszawskich Linii Turystycznych. W weekend 22-23 września po raz ostatni będzie można wsiąść na promy oraz wybrać się do Serocka.

Podczas warsztatów EkoKreatywna Warszawa dziesięć podwójnych zaproszeń na rejsy do Serocka. Bilety wygrane w sobotę 15 września będą obowiązywać na rejs 22 września, analogicznie wejściówki wygrane w niedzielę 16 września będzie można zrealizować tydzień później – 23 września.  Wszystkich chętnych zapraszamy na stoisko Zarządu Transportu Miejskiego w zajezdni przy ul. Włościańskiej 52 do zabawy z „kołem fortuny”.

opublikowano 10 września 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska po godzinach

Komunikacja miejska po godzinach

Warszawski Transport Publiczny to wygodny sposób na dotarcie do pracy, szkoły, po zakupy, do urzędu, kina czy lekarza. Codziennie każdy pasażer może się o tym przekonać. Można jednak wyjść poza schemat i spojrzeć na komunikację miejską jako ciekawy obiekt badań naukowych czy arenę do bicia rekordów. Tak właśnie potraktowały transport publiczny osoby, o których piszemy w najnowszym numerze. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską