Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

WLT – wypłyń z nami jeszcze raz!

WLT – wypłyń z nami jeszcze raz!

Wiślane promy i statki to też komunikacja publiczna. Dlatego w Dni Transportu Publicznego, w sobotę i niedzielę 22 i 23 września, uruchamiamy dodatkowe kursy Warszawskich Linii Turystycznych. Wejściówki są dostępne w serwisie www.bilety24.pl oraz w Punkcie Obsługi Pasażerów przy Dworcu Warszawa Wileńska.

Po raz ostatni w tym roku będzie się można wybrać w całodzienny rejs Kanałem Żerańskim do Serocka. Statek „Zefir” wypływa o godz. 9.15 z przystani na Żeraniu, w rejonie przystanku Cementownia 02. Można tam dojechać specjalnym autobusem, który wyrusza o godzinie 9:00 z przystanku Podzamcze 02 - od strony Bulwaru (na wysokości Zamku Królewskiego).

Około godziny 12.30 statek przybija do brzegu w Serocku, aby dwie godziny później wyruszyć do Warszawy. Ten czas można wykorzystać na zwiedzanie pięknego miasta, jednego z najstarszych na Mazowszu. Rejs kończy się około godz. 18.00.

Statek „Zefir” zabiera na pokład 120 pasażerów. Na pokładzie znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w środy i czwartki w godz. 16.00-20.00, piątki 7.00-11.00 oraz w soboty 8.00-12.00. Zapłacić można gotówką i kartą. Sprzedaż prowadzona jest także online, za pośrednictwem strony internetowej www.bilety24.pl.

Dziesięć podwójnych zaproszeń na rejsy będzie można również zdobyć podczas warsztatów EkoKreatywna Warszawa. Bilety wygrane w sobotę 15 września będą obowiązywać na rejs 22 września, analogicznie wejściówki wygrane w niedzielę 16 września będzie można zrealizować tydzień później – 23 września.  Wszystkich chętnych zapraszamy na stoisko Zarządu Transportu Miejskiego w zajezdni przy ul. Włościańskiej 52 do zabawy z „kołem fortuny”.

Po raz ostatni pływać będą promy, które są znakomitą atrakcją dla wszystkich, chcących szybko przeprawić się na drugi brzeg Wisły. „Pliszka”, „Słonka” i „Turkawka” zabierają na pokład 21 osób oraz 21 rowerów, a na promie „Wilga” zmieści się aż 40 osób i tyle samo rowerów.

opublikowano 10 września 2018r.
ostatnia aktualizacja 17 września 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska po godzinach

Komunikacja miejska po godzinach

Warszawski Transport Publiczny to wygodny sposób na dotarcie do pracy, szkoły, po zakupy, do urzędu, kina czy lekarza. Codziennie każdy pasażer może się o tym przekonać. Można jednak wyjść poza schemat i spojrzeć na komunikację miejską jako ciekawy obiekt badań naukowych czy arenę do bicia rekordów. Tak właśnie potraktowały transport publiczny osoby, o których piszemy w najnowszym numerze. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską