Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Stacja Księcia Janusza będzie zielona

Stacja Księcia Janusza będzie zielona

Na budowanej stacji Księcia Janusza na Woli zainstalowano już pierwsze elementy sufitu podwieszanego. Są one zielone – nawiązują tym samym do historycznego dziedzictwa okolicy, w której budowana jest stacja II linii metra.

W 1805 r. na Woli powstało gospodarstwo ogrodnicze będące własnością spółki Zakłady Ogrodnicze C. Ulrich, którego właścicielem był Jan Bogumił Ulrich (1775-1844), ogrodnik zajmujący się Ogrodem Saskim. W 1876 przeniesiono je na grunty wsi Górce. Zrobił to Jan Krystian Ulrich (1809-1881), od nazwiska którego okolice te noszą nazwę Ulrychów. Do tych czasów nawiązywać będzie kolorystyka sufitu i słupów na stacji C06 Księcia Janusza. Kolor drzew przypomni o dawnych ogrodach istniejących w tej okolicy. Sufit stacji w strefie ogólnodostępnej będzie biały, a za bramkami biletowymi – zielony.

Stacja C06 Księcia Janusza to część budowanego odcinka zachodniego II linii metra, który będzie miał 3,4 km długości. Znajduje się ona pod ul. Górczewską, w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Na Woli powstają również dwie inne stacje: C08 Płocka (pod ul. Płocką, w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską) oraz C07 Młynów (budowana pod ul. Górczewską, po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i ul. Syreny). Koszt budowy tego odcinka II linii metra to ok. 1,148 mld zł, a wykonawcą jest turecka firma Gulermak. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na jesień 2019 r. Po uruchomieniu przewozów, dojazd podziemną koleją ze stacji Księcia Janusza do stacji Metro Świętokrzyska będzie trwał ok. 12 minut.

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 5 lipca 2018r.
ostatnia aktualizacja 5 lipca 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bezpieczny mały pasażer

Bezpieczny mały pasażer

Każdego dnia w Warszawskim Transporcie Publicznym spotykamy pasażerów, którzy w komunikacji miejskiej powinni cieszyć się specjalnymi względami: osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Właśnie tej grupie pasażerów poświęcamy lipcowy numer naszego biuletynu. Naszą wspólną troską powinno być zapewnienie im bezpiecznego i możliwie wygodnego korzystania z pojazdów WTP. Rodzice natomiast sami muszą pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym ich podróż będzie spokojna, a dziecko bezpieczne. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską