Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Mieszkańcy piszą projekty

Mieszkańcy piszą projekty

Po raz czwarty będziemy uczestniczyć w budżecie partycypacyjnym, w którym to Mieszkańcy zdecydują na co wydać pieniądze w ich dzielnicy.

1 grudnia wystartowała 5. edycja budżetu partycypacyjnego, która będzie realizowana w 2019 roku. Do 22 stycznia 2018 r. można zgłaszać projekty na zmiany w najbliższej okolicy, np.: remont chodnika, doświetlenie przejścia dla pieszych, budowę drogi dla rowerów czy postawienie stojaków rowerowych.  

Budżet partycypacyjny to proces dyskusji i podejmowania decyzji przez Mieszkańców o tym, w jaki sposób zagospodarować część budżetu dzielnicy. W sumie do wydania jest prawie 65 mln złotych, najwięcej, bo ponad 7,5 mln na Bielanach, najmniej w Rembertowie 700 000 zł. Szczegółowe zasady i podział  kwot w dzielnicach.

Co nowego w tej edycji?
W tegorocznej edycji czeka nas kilka zmian:

  • Formularz zgłaszania projektu i karta do głosowania zawierają instrukcje oraz podpowiedzi dotyczące wypełniania poszczególnych pól.
  • Zmiany dotyczą także listy poparcia. Nadal trzeba zebrać 30 podpisów mieszkańców, ale co najmniej 15 osób musi być mieszkańcami danego obszaru (w przypadku zgłoszenia projektu o charakterze lokalnym) lub danej dzielnicy (w przypadku zgłoszenia projektu o charakterze ogólnodzielnicowym).
  • Projektodawca może wyznaczyć do kontaktu z pracownikami urzędu jedną osobę spośród pozostałych projektodawców. Z tą osobą będą uzgadniane wszelkie kwestie dotyczące zgłoszonego projektu.
  • Na etapie dyskusji projektodawcy będą mogli wprowadzać zmiany w zgłoszonych pomysłach, razem z urzędnikiem odpowiedzialnym za weryfikację danego projektu. Nie będzie możliwe samodzielne edytowanie projektów.
  • Realizowane będą tylko te projekty, na które zagłosowało co najmniej 30 osób, które oddały ważny głos w danym obszarze.

Formularz zgłaszania projektu można pobrać ze strony http://twojbudzet.um.warszawa.pl/materia-y-do-pobrania lub bezpośrednio w Wydziałach Obsługi Mieszkańca każdej dzielnicy.

Czekamy na Wasze pomysły. Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące konkretnych pomysłów nasi koordynatorzy są do Waszej dyspozycji.
Zobacz schemat

opublikowano 4 grudnia 2017r.
ostatnia aktualizacja 4 grudnia 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bilety dostępne niemal wszędzie

Bilety dostępne niemal wszędzie

Obecnie kupić bilety kartonikowe lub doładować Warszawską Kartą Miejską można niemal na każdym kroku. Na stołecznych ulicach stoi coraz więcej automatów biletowych, w bardzo wielu pojazdach komunikacji miejskiej można spotkać biletomaty mobilne, a tradycjonaliści w dalszym ciągu mogą wybrać się do saloniku prasowego lub jednego z Punktów Obsługi Pasażerów. Najnowszy numer iZTM poświęcamy sieci sprzedaży biletów.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską