Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Warszawa przystąpiła do unijnej Inicjatywy Wdrożenia Zeroemisyjnych Autobusów

Warszawa przystąpiła do unijnej Inicjatywy Wdrożenia Zeroemisyjnych Autobusów

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał w Brukseli deklarację przystąpienia do Inicjatywy Wdrożenia Zeroemisyjnych Autobusów. Warszawa jasno określiła chęć dążenia do proekologicznych rozwiązań w transporcie publicznym.

Unia Europejska zwiększa swoje zaangażowanie w globalne przejście na gospodarkę niskoemisyjną. To właśnie lokalni i regionalni liderzy odgrywają kluczową rolę w redukcji emisji dwutlenku węgla, między innymi modernizując systemy transportowe, czyniąc je czystszymi, bardziej efektywnymi energetycznie i bardziej zrównoważonymi.

13 lipca 2017 roku Komisarz ds. Transportu Violeta Bulc, podczas odbywającego się w Brukseli Komitetu Regionów, przedstawiła europejską Inicjatywę Wdrożenia Zeroemisyjnych Autobusów. Inicjatywa to potwierdzenie chęci wspólnego przyspieszenia przez państwa członkowskie Unii Europejskiej rozwoju proekologicznych rozwiązań w zakresie komunikacji autobusowej.

Inicjatywa oparta została na trzech filarach. Pierwszym z nich jest publiczna deklaracja popierająca wspólne ambicje miast i producentów w celu przyspieszenia wprowadzania zeroemisyjnych autobusów. Kolejny to stworzenie platformy wdrożeniowej, w ramach której organy publiczne, operatorzy transportu publicznego, producenci i organizacje finansowe będą mogły wspólnie osiągnąć zamierzone cele, czyli poprawić wymianę informacji, ułatwić zrzeszanie się istotnych podmiotów, wykorzystanie potencjału działań inwestycyjnych oraz opracowanie specjalistycznych w tym zakresie polityk. Powołana zostanie również grupa ekspercka, skupiającej podmioty zarówno ze strony dostawców jak i odbiorców.

Deklarację podpisało 36 miast i regionów, 11 producentów i 8 instytucji transportowych. Do Inicjatywy przystąpiła także Warszawa. Podczas uroczystego podpisania sygnatariuszem w imieniu m.st. Warszawy była Katarzyna Strzegowska, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

W załączeniu przedstawiamy oryginalną treścią podpisanej Deklaracji.

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePani Katarzyna Strzegowska - Zastępca Dyrektora ZTM oraz Pani Violetta Bulc - Komisarz ds. Transportu

opublikowano 14 lipca 2017r.
ostatnia aktualizacja 17 lipca 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Pakiet Komunikacyjny Hit Benefit!

Pakiet Komunikacyjny Hit Benefit!

Pracownik chętniej wykonuje swoje obowiązki kiedy czuje, że pracodawca o niego dba i stara się odpowiadać na jego potrzeby. Zarząd Transportu Miejskiego udostępnił możliwość zakupu benefitu, jakiego na rynku jeszcze nie było. Dzięki ofercie, przygotowanej przez agenta mobilności, przedsiębiorcy mogą dofinansować swoim pracownikom zakup biletu komunikacji miejskiej. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską