Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Wycieczka po Warszawie w weekend? Najwygodniej z ZTM

Wycieczka po Warszawie w weekend? Najwygodniej z ZTM

Warszawa oferuje wiele atrakcji takich jak choćby Bulwary Wiślane, Multimedialny Park Fontann czy Centrum Nauki Kopernik, a wakacje to najlepszy czas, by wybrać się na wycieczkę czy spacer. Najwygodniej to zrobić, korzystając z komunikacji miejskiej. Bardzo wygodną opcją jest zakup przy tej okazji biletu 3-dniowego czy weekendowego.

Warszawa jest miastem bardzo atrakcyjnym i nic dziwnego, że bardzo często na ulicy można usłyszeć rozmowy w obcym języku czy turystów z innych części Polski, pochylających się nad mapą. W 2015 roku łączna, szacunkuowa liczba turystów i osób odwiedzających Warszawę wyniosła ok. 8 450 000.

Nawet, jeśli ktoś przyjeżdża do stolicy tylko na kilka dni, może przy tej okazji zwiedzić wiele zabytków i poznać ciekawe miejsca.

Właśnie z myślą o turystach do oferty Zarządu Transportu Miejskiego od 1 czerwca zostały wprowadzone bilety 3-dniowe, które są ważne 72 godziny od momentu skasowania. Można w tym czasie podróżować po stolicy wszystkimi środkami komunikacji miejskiej, nie martwiąc się przy okazji o kasowanie kolejnych biletów.

Do jakich ciekawych miejsc można dotrzeć, podróżując komunikacją miejską? Warto skorzystać z linii 180, która może zawieźć turystów na Stare Miasto oraz Traktem Królewskim do Łazienek. Tam warto się wybrać pod stojący w Ogrodach Łazienkowskich pomnik Fryderyka Chopina.

W niedzielę o 12.00 i 16.00 odbywają się tam Koncerty Chopinowskie. Skoro o słynnym polskim kompozytorze mowa, to warto się również wybrać do Muzeum Fryderyka Chopina, do którego można się dostać autobusami linii 102 i 105. Wystarczy wysiąść na przystanku Nowy Świat i przespacerować się kawałek w dół ulicą Tamka.

Atrakcje turystyczne ma także na swojej trasie Metro Warszawskie. Chyba każdy, kto przyjeżdża do Warszawy, ma w planach zwiedzenie Stadionu Narodowego. Nic prostszego, bo wystarczy wsiąść w pociąg metra linii M2 i wysiąść na stacji Stadion Narodowy. Zwiedzanie jednej z aren Euro 2012 można poprzedzić wizytą w Centrum Nauki Kopernik. Tutaj także najwygodniej dostać się metrem.

Kto ma ochotę odprężyć się nad Wisłą, ten powinien się wybrać na Bulwary Wiślane. Najlepsza do tego jest linia 385, która startuje z Metra Politechnika i jedzie Wybrzeżem Gdańskim oraz Wybrzeżem Kościuszkowskim aż na Plac Wilsona. Linia 385 kursuje w ramowych godzinach 20.00 - 02.00 z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

To niewielka część miejsc, które warto zobaczyć, a do których dojedziemy komunikacją miejską, korzystając z jednego zaledwie biletu.

Bilet normalny 3-dniowy ważny w strefie 1. kosztuje 36 zł, a ulgowy – 18 zł. Za bilet normalny na 1. i 2. Strefę zapłacić trzeba 57 zł, a za ulgowy 28,50 zł.

Bilet 3-dniowy można wykorzystać we wszystkie dni tygodnia.

Dla grup odwiedzających Warszawę w weekend bardzo dobrym rozwiązaniem jest Bilet weekendowy grupowy, uprawniający grupę liczącą do 5 osób do nieograniczonej liczby przejazdów od godz. 19:00 w piątek do godz. 8:00 w poniedziałek. Kosztuje on 40 złotych i obowiązuje w 1. i 2. strefie.

opublikowano 7 lipca 2017r.
ostatnia aktualizacja 7 lipca 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

WTP... Wygoda To Podstawa

WTP... Wygoda To Podstawa

Nasze pismo zmienia swoją nazwę i znak, ale jedno pozostanie niezmienne – będziemy informować o najważniejszych sprawach dotyczących Warszawskiego Transportu Publicznego. Na pożegnanie z nazwą „iZTM” przypominamy kilka historycznych okładek. O czym jeszcze piszemy? Każdego dnia mieszkańcy stolicy oraz osoby przyjezdne wykonują miliony podróży Warszawskim Transportem Publicznym. Dla nas każdy pasażer jest ważny. Każdej osobie, kupującej bilet i wsiadającej do autobusu, tramwaju czy pociągu metra bądź Szybkiej Kolei Miejskiej chcemy zapewnić bezpieczną oraz wygodną podróż, w myśl hasła Wygoda To Podstawa.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską