Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Rozpoczął się sezon wiślanej żeglugi

Rozpoczął się sezon wiślanej żeglugi

Wystartował kolejny sezon wiślanych atrakcji. Obok dobrze znanej oferty Warszawskich Linii Turystycznych warto skorzystać z Warszawskiej Żeglugi Rekreacyjnej. Dzięki niej mieszkańcy stolicy mogą korzystać z rejsów łodziami drewnianymi, katamaranami, a także sportów wodnych takich jak kajaki czy deski SUP.

Cały czas rozwijamy ofertę wiślanych atrakcji. Warszawiacy dobrze już zadomowili się na nadwiślańskich plażach i bulwarach. Teraz czas ich uwagę skierować również na samą rzekę. W Roku Rzeki Wisły jest to szczególnie istotne – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Oferta Warszawskiej Żeglugi Rekreacyjnej pozwoli mieszkańcom nie tylko przemieszczać się pomiędzy kolejnymi nadwiślańskimi atrakcjami. Sama podróż z pewnością będzie dużą rozrywką, która pozwoli dostrzec inne oblicze rzeki. Nie można także zapomnieć o rekreacji. Na wszystkich śmiałków czekają kajaki i deski SUP­ – dodaje.

Warszawska Żegluga Rekreacyjna.

Warszawska Żegluga Rekreacyjna to koncept zrzeszający najbardziej zaangażowane w rozwój wiślanej żeglugi inicjatywy: Pomost 511 z Flotą 511, Przystań Aquatica, Fundację Szerokie Wody, Po Wiśle i Taxi Wisła. W rozpoczętym 1 maja sezonie 2017, dzięki wzajemnemu wsparciu i koordynacji ze strony Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, zorganizowany zostanie sprawny i atrakcyjny system usług rekreacyjnych dedykowanych Wiśle.

Mieszkańcy stolicy mogą korzystać z takich atrakcji jak: rejsy łodziami drewnianymi – batami, szkutami, krypami; rejsy katamaranem i sporty wodne: kajaki oraz deski SUP ze szkoleniami. SUP, czyli Stand Up Paddling to połączenie połączenie surfingu i kajaków. Aby uprawiać ten sport niezbędna jest długa i wyporna daska, umożliwiająca stanie, oraz wiosło, za pomocą którego można poruszać się po akwenie.

Nie są to jednak jedyni przewoźnicy operujący na Wiśle. Swoje łodzie, statki i inne jednostki pływające udostępniają także m.in. Fundacja Do Dzieła! Współpracująca z iBarką, Fundacja Kultury Multikulti pływająca łodziami Miami Wars, a także Wisła Warszawie operująca Inną Bajką w Wawrze. Na Młociny powrócą również katamarany Kurka Wodna i Kaczka Dziwaczka.

Wszystkie atrakcje łączy jedna idea. Chcemy by warszawiacy i bywalcy Dzielnicy Wisła bezpłatnie lub za symboliczną odpłatnością mogli skorzystać z jak największej oferty żeglugowej. Mam nadzieję, że dzięki rozmaitości floty i liczbie żeglugowych połączeń, Warszawska Żegluga Rekreacyjna stanie się przepisem na sukces – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Dzięki wspólnej i spójnej identyfikacji wizualnej, przygotowanym materiałom promocyjnym, a także zintensyfikowanym działaniom na blogach i portalach społecznościowych chcemy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców. Pojawią się także specjalne tablice, oznakowania, mapy i ulotki. Będzie je można znaleźć m.in. w pobliżu nadwiślańskich klubokawiarni – mówi Jan Piotrowski z Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy.

Warszawskie Linie Turystyczne

Dobrze znanym elementem wiślanego krajobrazu są atrakcje wodne Warszawskich Linii Turystycznych. Podobnie jak w latach ubiegłych oba brzegi Wisły połączyły cztery przeprawy promowe. Kursują na trasach łączących przystanki Podzamcze Fontanny – ZOO (Wilga); most Poniatowskiego – Stadion Narodowy (Pliszka); Cypel Czerniakowski – Saska Kępa (Słonka) oraz Łomianki – Nowodwory (Turkawka).

Wypłynął również tramwaj wodny. „Wars” zabiera pasażerów z przystanku most Poniatowskiego w blisko półtoragodzinny rejs, podczas którego można podziwiać wyjątkową panoramę Warszawy.

Inną propozycją jest rejs po Zalewie Zegrzyńskim statkiem Zefir do Serocka (statek odpływa z przystanku Żerań Cementownia, dojazd autobusami linii 705, 734, 735, 736 i 126 oraz pociągami SKM linii S3).

Za rejs do Serocka trzeba zapłacić 36 zł (ulgowy – 18 zł), a za przejażdżkę tramwaje wodnym – 18 zł (ulgowy – 9 zł). Przeprawa promem jest bezpłatna.

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 10 maja 2017r.
ostatnia aktualizacja 12 maja 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bilety dostępne niemal wszędzie

Bilety dostępne niemal wszędzie

Obecnie kupić bilety kartonikowe lub doładować Warszawską Kartą Miejską można niemal na każdym kroku. Na stołecznych ulicach stoi coraz więcej automatów biletowych, w bardzo wielu pojazdach komunikacji miejskiej można spotkać biletomaty mobilne, a tradycjonaliści w dalszym ciągu mogą wybrać się do saloniku prasowego lub jednego z Punktów Obsługi Pasażerów. Najnowszy numer iZTM poświęcamy sieci sprzedaży biletów.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską