Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Imprezy sportowe i uroczystości na ulicach Warszawy

Imprezy sportowe i uroczystości na ulicach Warszawy

W niedzielę, 16 września, zawodnicy będą rywalizowali w białołęckim Biegu przez Most, a  w poniedziałek, 17 września, odbędą się uroczystości upamiętniające napaść ZSRR na Polskę. Będą zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Białołęcki Bieg przez Most

W niedzielę, 16 września, w godz. 11.00 – 14.00 już po raz szósty odbędzie się „Bieg przez Most – Białołęka 2018”. Zgodnie z nazwą, trasa biegu będzie prowadziła przez most Marii Skłodowskiej-Curie. Start i meta zmagań zostały zlokalizowane w parku Picassa, nieopodal kortów tenisowych i Białołęckiego Ośrodka Kultury. Pętla biegu będzie prowadziła ulicami: Świderska (jezdnia w kierunku Nowodworów), J. Mehoffera, Nowodworska, Odkryta, zawrotka przed ul. H. Ordonówny, Odkryta, Nowodworska, J. Mehoffera, Świderska (jezdnia w kierunku mostu M. Skłodowskiej-Curie). Dalej uczestnicy zmagań wbiegną na odcinek specjalny trasy (klasyfikowany dodatkowo) prowadzący przez most M. Skłodowskiej-Curie (ciąg pieszo-rowerowy), Farysa (droga rowerowa), Prozy (droga rowerowa), zawrotka i powrót mostem na Białołękę. Zawodnicy będą finiszować ul. Świderską do parku Picassa.

W czasie biegu autobusy linii 133, 152, 211, 214, 516 i 518 będą jeździły objazdami:

133: CHOSZCZÓWKA – ... – J. Mehoffera – Światowida –TARCHOMIN,

152: BIAŁOŁĘKA DWORSKA – ... – Modlińska – Światowida – TARCHOMIN,

211, w kierunku ŻERAŃ FSO: BUKÓW – … – Milenijna – Światowida – Myśliborska – Kasztanowa – ... – ŻERAŃ FSO,

214: GRODZISK – ... – Modlińska – Światowida – J. Mehoffera – Myśliborska – Ćmielowska – Światowida –TARCHOMIN (powrót: Światowida – Modlińska – … – GRODZISK),

516: NOWODWORY – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – H. Ordonówny – Światowida – Ćmielowska – ... – ŻERAŃ FSO,

518: NOWODWORY – Światowida – Modlińska – ... – PL. TRZECH KRZYŻY.

Uroczystości 17 września na ul. Muranowskiej

W poniedziałek, 17 września, odbędą się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, na ul. Muranowskiej. W godz. 13.30-22.00 zamknięta dla ruchu będą obydwie jezdnie ul. Muranowskiej pomiędzy ul. Bonifraterską a gen. W. Andersa. Autobusy linii 116 i 518 zostaną skierowane na trasę objazdową:

116, 518, w kierunkach Wilanów, pl. Trzech Krzyży, od wiaduktu nad ul. Z. Słomińskiego: A. Dawidowskiego – Z. Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska i dalej swoimi trasami,

w kierunkach Chomiczówka, Nowodwory, od skrzyżowania Bonifraterska/Świętojerska: Świętojerska – gen. W. Andersa i dalej swoimi trasami.

opublikowano 13 września 2018r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Komunikacja miejska po godzinach

Komunikacja miejska po godzinach

Warszawski Transport Publiczny to wygodny sposób na dotarcie do pracy, szkoły, po zakupy, do urzędu, kina czy lekarza. Codziennie każdy pasażer może się o tym przekonać. Można jednak wyjść poza schemat i spojrzeć na komunikację miejską jako ciekawy obiekt badań naukowych czy arenę do bicia rekordów. Tak właśnie potraktowały transport publiczny osoby, o których piszemy w najnowszym numerze. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską