Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Nowy rozkład jazdy pociągów od 10 grudnia

Nowy rozkład jazdy pociągów od 10 grudnia

Od niedzieli, 10 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów wszystkich przewoźników, w tym również Szybkiej Kolei Miejskiej. Obowiązuje on do 10 marca 2018 roku. Zmiany dotyczące połączeń SKM, spowodowane są pracami torowymi prowadzonymi na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego. 

Rozkłady jazdy pociągów SKM obowiązujące od 10 grudnia br. są dostepne w tym miejscu.

Linia S1

Z powodu trwającej modernizacji linii grodziskiej pociągi w dni powszednie nadal kursują w relacji Otwock – Warszawa Służewiec, a w dni wolne od pracy w relacji Otwock – Warszawa Zachodnia. Nowością jest uruchomienie dodatkowej pary pociągów, umożliwiającej przejazd na trasie łączącej Otwock ze stolicą w późnych godzinach wieczornych.

Dalszy etap prac modernizacyjnych na linii kolejowej nr 7 z Warszawy do Lublina, spowoduje zamknięcie jednego z torów na odcinku Świder - Otwock i znaczne ograniczenie ruchu. Dlatego od 19 lutego co najmniej do końca marca 2018 roku, część pociągów linii S1 będzie kursowała na skróconej trasie, do przystanku Świder lub stacji Warszawa Falenica. Na pozostałym odcinku, do Otwocka, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępczą komunikację autobusową.

Linia S2

W rozkładzie jazdy tej linii zostały wprowadzone niewielkie zmiany. Z powodu zmian w połączeniach Kolei Mazowieckich na linii siedleckiej, ostatni bezpośredni pociąg linii S2 do Sulejówka Miłosny odjeżdża z Lotniska Chopina o godz. 23:09.

Ponadto z powodu prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP PLK S.A., w wybrane dni lutego (12-15 lutego, 19-22 lutego) i marca (5-6 marca) 2018 roku ostatnie dwa pociągi w kierunku Sulejówka Miłosny i jeden w kierunku Warszawy nie zatrzymają się na stacji Warszawa Rembertów.

Linia S3

Liczba pociągów i ramowe godziny odjazdów pozostały bez większych zmian. Pomiędzy Lotniskiem Chopina a Wieliszewem w dni powszednie kursuje 12, a w dni wolne od pracy 7 par pociągów. Natomiast pozostałe kursują do stacji Legionowo Piaski.

Linia S9

W związku z trwającą modernizacją linii obwodowej, pociągi w dalszym ciągu kursują tylko do stacji Warszawa Gdańska. Utrzymane zostało również zamknięcie jednego z torów na moście Gdańskim. Z tego powodu, podobnie jak dotychczas, część pociągów ma przesunięte godziny kursowania, a niektóre kończą bieg na przystanku Warszawa ZOO.

opublikowano 6 grudnia 2017r.
ostatnia aktualizacja 11 grudnia 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Koniec roku nastraja do refleksji i skłania do podsumowań. Mijających 12 miesięcy przyniosło wiele wydarzeń ważnych dla stołecznej komunikacji: Warszawski Transport Publiczny zyskał nowe logo, na ulice wyjechały nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym i gazowym, a pasażerowie mogą taniej podróżować po aglomeracji dzięki Biletom Metropolitalnym i zmianom w Karcie Warszawiaka. Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy przypomnieć Państwu, jak mijał komunikacyjnie rok 2018. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską