Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Za nami kolejna akcja „Znicz”

Za nami kolejna akcja „Znicz”

29 linii cmentarnych, 1,5 tys. autobusów, 300 tramwajów, 200 pracowników i sześć dodatkowo uruchomionych punktów sprzedaży biletów. Tak prezentuje się tegoroczna akcja „Znicz”, podczas której Zarząd Transportu Miejskiego zorganizował dojazd komunikacją miejską do warszawskich cmentarzy.

Tak jak w poprzednich latach, także w tym roku w okresie Wszystkich Świętych Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił specjalne linie cmentarne, które umożliwiły mieszkańcom Warszawy sprawny dojazd do stołecznych nekropolii. W weekend 28-29 października oraz 1 listopada pasażerowie mogli skorzystać z dodatkowych 27 linii autobusowych i dwóch tramwajowych. Nad ich sprawnym funkcjonowaniem czuwało 100 osób nadzorujących ruch i 20 osób badających napełnienia. Mając jednak świadomość, że część mieszkańców będzie chciała wcześniej wybrać się na groby bliskich, pierwszą linię cmentarną C40 uruchomiliśmy już w weekend 14-15 października. Jej autobusy ostatni kurs wykonały 5 listopada.

Pasażerowie, którzy nie zdążyli zapoznać się z ofertą linii cmentarnych przed wyjściem z domu, mogli skorzystać z pomocy 80 informatorów, będących do dyspozycji w sąsiedztwie cmentarzy, dworców kolejowych oraz największych węzłów przesiadkowych. Zakup biletu także nie stanowił problemu. W tych dniach uruchomiliśmy sześć dodatkowych punktów sprzedażowych, w których zakupiono ponad 14 tys. biletów o wartości blisko 75 tys. zł. Dobra dostępność zakupu biletów była zauważalna w pracy kontrolerów – na liniach cmentarnych bez biletu próbowało przejechać zaledwie 4 proc. pasażerów.

Z uwagi na trudne warunki pogodowe, największy ruch na węzłach przesiadkowych i wokół warszawskich cmentarzy odnotowaliśmy 1 listopada. I właśnie tego dnia oddaliśmy do dyspozycji Warszawiaków blisko 1,5 tys. autobusów i 300 tramwajów. To w sumie o 710 brygad więcej niż w podstawowym rozkładzie świątecznym. Pasażerowie podróżujący z Metra Młociny na Cmentarz Północny mogli skorzystać z najczęściej kursującej tego dnia linii autobusowej – C09. Jej autobusy odjeżdżały z przystanku średnio co 45 sekund.

Dzięki bogatej ofercie przewozowej dotarcie na stołeczne nekropolie było możliwe bez większych utrudnień. A jeśli gdziekolwiek trudności występowały, na bieżąco informowaliśmy o nich na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych, gdzie prowadziliśmy relację na żywo. Pozytywne oceny i podziękowania, które napływały do nas w tych dniach, to najlepszy dowód na to, że było warto.

Zobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schematZobacz schemat

opublikowano 6 listopada 2017r.
ostatnia aktualizacja 6 listopada 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Jaki był 2018 rok w komunikacji miejskiej?

Koniec roku nastraja do refleksji i skłania do podsumowań. Mijających 12 miesięcy przyniosło wiele wydarzeń ważnych dla stołecznej komunikacji: Warszawski Transport Publiczny zyskał nowe logo, na ulice wyjechały nowoczesne autobusy o napędzie hybrydowym i gazowym, a pasażerowie mogą taniej podróżować po aglomeracji dzięki Biletom Metropolitalnym i zmianom w Karcie Warszawiaka. Działo się dużo, dlatego postanowiliśmy przypomnieć Państwu, jak mijał komunikacyjnie rok 2018. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską