Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Od 1 czerwca taniej za bilety dwustrefowe

Od 1 czerwca taniej za bilety dwustrefowe

1 czerwca wceszła w życie nowa taryfa biletowa. Mniej zapłacą pasażerowie, którzy kupują bilety ważne w 1 i 2 strefie. Oferta oraz ceny biletów ważnych tylko w 1 strefie pozostają bez zmian. To samo dotyczy biletów ważnych jedynie w 2 strefie.

Nowe ceny biletów dotyczą pasażerów, którzy kupują bilety dwustrefowe (ważne w 1 i 2 strefie). Po zmianach, które weszły w życie 1 czerwca bilet 30-dniowy imienny (ważny w strefie 1 i 2) kosztuje 180 złotych (obecnie 210 zł), a Bilet Warszawiaka 166 zł (obecnie 196 zł).

Znacząco obniżona zostaje również cena biletów 90-dniowych imiennych (ważnych w strefie 1 i 2), które do tej pory kosztowały 536 zł, a po obniżce kosztują 460 zł. Bilet Warszawiaka kosztuje 406 zł (do tej pory kosztował 482 zł).

Ta obniżka cen spowoduje, że przy zakupie biletu 30-dniowego można zaoszczędzić 30 zł, a przy zakupie biletu 90-dniowego w portfelu pozostaje aż 76 złotych.

Po obniżce cen biletów: czteroosobowa rodzina (rodzice + dwoje dzieci uczących się w liceum w Warszawie), która w całości korzysta z biletów 90-dniowych imiennych, zaoszczędzi w ciągu roku nawet 1216 złotych.

Nowa taryfa może mieć również wpływ na jakość powietrza w stolicy. Tańsze bilety powinny zachęcić mieszkańców 33 podwarszawskich gmin, którzy do tej pory jeździli samochodami, by przesiedli się do komunikacji miejskiej.

Bilety na 1 strefę „po staremu”

Ponieważ niektórzy pasażerowie zgłaszali wątpliwości, dlatego wyjaśniamy, że bilety długookresowe imienne, ważne tylko na 1 strefę, po wprowadzeniu od 1 czerwca nowej taryfy, w dalszym ciągu są dostępne w ofercie. Nie zmieniają się także ich ceny.

Bilet długookresowy 30-dniowy imienny w dalszym ciągu kosztuje 110 zł (Bilet Warszawiaka, odpowiednio, 98 zł).

Z kolei cena biletu długookresowego 90-dniowego imiennego w dalszym ciągu wynosi 280 zł (Biletu Warszawiaka 250 zł).

Bilety na 2 strefę także bez zmian

Nie zmieniła się również oferta biletów ważnych tylko w 2 strefie. Bilet 30-dniowy imienny nadal kosztuje 112 zł (Bilet Warszawiaka 100 zł), natomiast za bilet 90-dniowy imienny trzeba w dalszym ciągu zapłacić 282 zł (Bilet Warszawiaka 252 zł).

opublikowano 19 maja 2017r.
ostatnia aktualizacja 1 czerwca 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bilety dostępne niemal wszędzie

Bilety dostępne niemal wszędzie

Obecnie kupić bilety kartonikowe lub doładować Warszawską Kartą Miejską można niemal na każdym kroku. Na stołecznych ulicach stoi coraz więcej automatów biletowych, w bardzo wielu pojazdach komunikacji miejskiej można spotkać biletomaty mobilne, a tradycjonaliści w dalszym ciągu mogą wybrać się do saloniku prasowego lub jednego z Punktów Obsługi Pasażerów. Najnowszy numer iZTM poświęcamy sieci sprzedaży biletów.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską