Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Warszawa w 72 godziny. Podróż na jednym bilecie

Warszawa w 72 godziny. Podróż na jednym bilecie

Co można zobaczyć w Warszawie przez 72 godziny? Nie da się poznać całego miasta, ale „żelazne” punkty turystyczne, jak Stare Miasto, Stadion Narodowy czy Muzeum Powstania Warszawskiego – z pewnością już tak. A wszystkie te miejsca można odwiedzić podróżując komunikacją miejską po skasowaniu jednego tylko biletu: 3-dniowego.

Bilety 3-dniowe, które ważne są przez 72 godziny od momentu skasowania, weszły do oferty Zarządu Transportu Miejskiego od 1 czerwca.

Warszawa jest bez wątpienia miastem, które warto odwiedzić. Na stołecznych chodnikach bardzo łatwo jest usłyszeć turystów rozmawiających w obcym języku, czy spotkać ludzi pochylających się nad mapą. To właśnie z myślą o turystach wprowadzone zostaną bilety 3-dniowe. Gdzie zatem można dojechać, co zobaczyć w 72 godziny? To nasza propozycja.

Stołecznymi ulicami kursuje linia autobusowa, szczególnie wygodna dla turystów – 180. Jeżeli zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od spaceru po Starym i Nowym Mieście to właśnie m.in.  sto osiemdziesiątka zawiezie nas Traktem Królewskim do Łazienek Królewskich – parku, gdzie pomnik Chopina i Pałac na Wyspie. Ta sama linia autobusowa wygodnie dowiezie do kolejnej królewskiej rezydencji  - Wilanowa.

Następny dzień można spędzić blisko Wisły. Na Stadion Narodowy najszybciej dojechać można metrem lub Szybką Koleją Miejską. Po zwiedzaniu szatni, lóż, trybun i murawy proponujemy przeprawić się przez rzekę bezpłatnym promem. Na lewym brzegu Wisły znajduje się przystanek tramwaju wodnego, który zabiera w trwający półtorej godziny rejs. Na pokładzie statku można odpocząć i obejrzeć miasto z zupełnie innej perspektywy. Na ten rejs trzeba jednak wykupić oddzielny bilet.

Teraz czas odwiedzić Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Sztuki Nowoczesnej – oba budynki można dokładnie obejrzeć podczas rejsu. Dzień atrakcji zakończyć można na pokazie w Parku Fontann. Powrót nie będzie stanowił problemu – autobus linii 385 szybko dowiezie do metra. Co więcej, kursowanie tej linii jest zsynchronizowane z odjazdami podziemnej kolei.

Ostatni dzień obowiązywania biletu 3-dniowego poświęcić można na odwiedzenie muzeów. Dojazd do Muzeum Powstania Warszawskiego jest bardzo wygodny. W pobliżu muzeum kursuje wiele linii autobusowych, tramwajowych oraz druga linia metra. Stąd w niespełna 10 minut można dojechać tramwajem do zabytkowego Cmentarza Powązkowskiego. Po zwiedzaniu nekropoli warto udać się do odległego zaledwie o dwa przystanki tramwajowe Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

To niewielka część miejsc, które warto zobaczyć, a do których dojedziemy komunikacją miejską, korzystając z jednego zaledwie biletu.

Bilet normalny ważny w strefie 1. kosztuje 36 zł, a ulgowy – 18 zł. Za bilet normalny na 1. i 2. Strefę zapłacić trzeba 57 zł, a za ulgowy 28,50 zł.

Bilet 3-dniowy można wykorzystać we wszystkie dni tygodnia. Dla grup odwiedzających Warszawę w weekend bardzo dobrym rozwiązaniem jest Bilet weekendowy grupowy, uprawniający grupę liczącą do 5 osób do nieograniczonej liczby przejazdów od godz. 19:00 w piątek do godz. 8:00 w poniedziałek. Kosztuje on 40 złotych i obowiązuje w 1. i 2. strefie.

opublikowano 17 maja 2017r.
ostatnia aktualizacja 1 czerwca 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Bilety dostępne niemal wszędzie

Bilety dostępne niemal wszędzie

Obecnie kupić bilety kartonikowe lub doładować Warszawską Kartą Miejską można niemal na każdym kroku. Na stołecznych ulicach stoi coraz więcej automatów biletowych, w bardzo wielu pojazdach komunikacji miejskiej można spotkać biletomaty mobilne, a tradycjonaliści w dalszym ciągu mogą wybrać się do saloniku prasowego lub jednego z Punktów Obsługi Pasażerów. Najnowszy numer iZTM poświęcamy sieci sprzedaży biletów.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską