Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Warszawa w 72 godziny. Podróż na jednym bilecie

Warszawa w 72 godziny. Podróż na jednym bilecie

Co można zobaczyć w Warszawie przez 72 godziny? Nie da się poznać całego miasta, ale „żelazne” punkty turystyczne, jak Stare Miasto, Stadion Narodowy czy Muzeum Powstania Warszawskiego – z pewnością już tak. A wszystkie te miejsca można odwiedzić podróżując komunikacją miejską po skasowaniu jednego tylko biletu: 3-dniowego.

Bilety 3-dniowe, które ważne są przez 72 godziny od momentu skasowania, weszły do oferty Zarządu Transportu Miejskiego od 1 czerwca.

Warszawa jest bez wątpienia miastem, które warto odwiedzić. Na stołecznych chodnikach bardzo łatwo jest usłyszeć turystów rozmawiających w obcym języku, czy spotkać ludzi pochylających się nad mapą. To właśnie z myślą o turystach wprowadzone zostaną bilety 3-dniowe. Gdzie zatem można dojechać, co zobaczyć w 72 godziny? To nasza propozycja.

Stołecznymi ulicami kursuje linia autobusowa, szczególnie wygodna dla turystów – 180. Jeżeli zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od spaceru po Starym i Nowym Mieście to właśnie m.in.  sto osiemdziesiątka zawiezie nas Traktem Królewskim do Łazienek Królewskich – parku, gdzie pomnik Chopina i Pałac na Wyspie. Ta sama linia autobusowa wygodnie dowiezie do kolejnej królewskiej rezydencji  - Wilanowa.

Następny dzień można spędzić blisko Wisły. Na Stadion Narodowy najszybciej dojechać można metrem lub Szybką Koleją Miejską. Po zwiedzaniu szatni, lóż, trybun i murawy proponujemy przeprawić się przez rzekę bezpłatnym promem. Na lewym brzegu Wisły znajduje się przystanek tramwaju wodnego, który zabiera w trwający półtorej godziny rejs. Na pokładzie statku można odpocząć i obejrzeć miasto z zupełnie innej perspektywy. Na ten rejs trzeba jednak wykupić oddzielny bilet.

Teraz czas odwiedzić Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Sztuki Nowoczesnej – oba budynki można dokładnie obejrzeć podczas rejsu. Dzień atrakcji zakończyć można na pokazie w Parku Fontann. Powrót nie będzie stanowił problemu – autobus linii 385 szybko dowiezie do metra. Co więcej, kursowanie tej linii jest zsynchronizowane z odjazdami podziemnej kolei.

Ostatni dzień obowiązywania biletu 3-dniowego poświęcić można na odwiedzenie muzeów. Dojazd do Muzeum Powstania Warszawskiego jest bardzo wygodny. W pobliżu muzeum kursuje wiele linii autobusowych, tramwajowych oraz druga linia metra. Stąd w niespełna 10 minut można dojechać tramwajem do zabytkowego Cmentarza Powązkowskiego. Po zwiedzaniu nekropoli warto udać się do odległego zaledwie o dwa przystanki tramwajowe Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

To niewielka część miejsc, które warto zobaczyć, a do których dojedziemy komunikacją miejską, korzystając z jednego zaledwie biletu.

Bilet normalny ważny w strefie 1. kosztuje 36 zł, a ulgowy – 18 zł. Za bilet normalny na 1. i 2. Strefę zapłacić trzeba 57 zł, a za ulgowy 28,50 zł.

Bilet 3-dniowy można wykorzystać we wszystkie dni tygodnia. Dla grup odwiedzających Warszawę w weekend bardzo dobrym rozwiązaniem jest Bilet weekendowy grupowy, uprawniający grupę liczącą do 5 osób do nieograniczonej liczby przejazdów od godz. 19:00 w piątek do godz. 8:00 w poniedziałek. Kosztuje on 40 złotych i obowiązuje w 1. i 2. strefie.

opublikowano 17 maja 2017r.
ostatnia aktualizacja 1 czerwca 2017r.

zaplanuj podróż

kalandarz
RODO w ZTM kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

10 lat Warszawskich Linii Turystycznych

10 lat Warszawskich Linii Turystycznych

Świętujemy w tym roku 10-lecie Warszawskich Linii Turystycznych, organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Przez ten czas na pokłady jednostek pływających pod szyldem WLT wsiadło ponad milion pasażerów, a same Warszawskie Linie Turystyczne stały się ważną częścią letniej oferty stolicy. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską