Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdą Państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

_

Wychowanie komunikacyjne

Zarząd Transportu Miejskiego wraz z Miejskimi Zakładami Autobusowymi prowadzi zajęcia komunikacyjne dla klas I – III ze szkół podstawowych z Warszawy w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa”.

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest transport publiczny, poznają główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską, dowiedzą się jak ona wpływa na środowisko naturalne. Uczniowie przekonają się o ekologicznych zaletach pojazdów elektrycznych, których przybywa na stołecznych ulicach. Cześć zajęć odbywać się będzie w podstawionym w tym dniu autobusie elektrycznym. 

Poniżej prezentujemy odcinki serialu dla dzieci pt. Pan Bilecik Uczy oraz na dole strony publikujemy materiały do pobrania.MATERIAŁY DO POBRANIA

zaplanuj podróż

kalandarz
kanał rss ZTM w mediach społecznościowych

newsletter

Odkorkuj się i jedź

Odkorkuj się i jedź

Każdy kierowca dobrze wie, co to znaczy stać w korku. Minuty mijają, wskazówki zegarka tykają „coraz głośniej”, a kolumna samochodów przesuwa się powolutku w kierunku kolejnych świateł. Spóźnienie do pracy, do lekarza czy na spotkanie jest w takiej sytuacji niemal pewne, a przecież, po dojechaniu na miejsce, trzeba jeszcze gdzieś zaparkować auto w centrum miasta. Nerwy, hałas, spaliny - tego wszystkiego można uniknąć, wybierając komunikację miejską. Tylko co zrobić, jeśli się mieszka poza Warszawą? W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są parkingi "Parkuj i Jedź", które istnieją w stolicy już dziesięć lat. więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską